Basen Solankowy

Basen solankowy jest najcenniejszą perełką w całym naszym kompleksie SPA&Wellness. Zasolenie wody sięgające do 15%,  pozwala unosić się na jej tafli, przy dźwiękach relaksującej muzyki, w otoczeniu ferii kolorowych świateł. Otulająca ciało ciepła woda odpręża cały organizm, wprowadzając w głęboki relaks przypominający stan nieważkości. Twoja skóra, absorbując zawarte w wodzie minerały, oczyści się z nagromadzonych toksyn, stanie się jedwabiście gładka i jędrna. Ten błogi relaks to także wyjątkowa forma odchudzania. Już po pierwszej kąpieli zauważysz, że cellulit wyraźnie się zmniejszył.

Zawarte w solance magnez i potas wchłaniane są przez skórę w sposób naturalny i tylko do momentu, kiedy nasz organizm osiąga ich optymalne stężenie. Nie ma więc ryzyka, że z powodu nadmiaru tych minerałów możemy odczuwać jakiekolwiek dolegliwości. To jednak nie wszystkie zalety tej wyjątkowej kąpieli w basenie z wodą morską. Kąpiel w takiej wodzie likwiduje obrzęki, poprawia krążenie, pomaga osobom z problemami narządu ruchu, łagodzi bóle reumatyczne, mięśniowe i nerwobóle. Jest również idealnym wypoczynkiem po intensywnym wysiłku fizycznym. Podnosi odporność organizmu na infekcje oraz uspokaja i zmniejsza napięcie psychiczne.

 

Basen solankowy – dla kogo?

 

Przeciwwskazania do korzystania z kąpieli w basenie solankowym to:

nietolerancja skóry na sól, gorączka, stany zapalne skóry, otwarte rany, niewydolność krążeniowo-oddechowa, wysokie ciśnienie krwi, nowotwory, ciąża do końca trzeciego trymestru, epilepsja, nieuregulowane dolegliwości tarczycy.

 

Przed kąpielą w basenie solankowym należy dokładnie umyć się ciepłą wodą i mydłem. Podczas kąpieli, która nie powinna trwać dłużej niż 30 minut, należy uważać, aby woda

nie dostała się do oczu. Po wyjściu z basenu należy dokładnie spłukać solankę z ciała

w zlokalizowanym obok wyjścia natrysku.

 

Tuż przy basenie znajduje się słoneczna polana. To przyjemność kąpieli słonecznych bez względu na pogodę. Relaks na podgrzewanej leżance w otoczeniu zieleni sprzyja prawdziwie wakacyjnej atmosferze. Skóra uzyskuje delikatną i naturalną opaleniznę, a w naszym ciele uwalniane są endorfiny - hormony szczęścia.

 

Idealnym uzupełnieniem takiej odżywczo-regenerującej kąpieli będą pielęgnujące zabiegi SPA i zabiegi odnowy biologicznej, z których mogą skorzystać Goście naszego hotelu.

 

Komunikat o stanie wody w basenie:
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 woda w basenie spełnia wszystkie wymagania określone w rozporządzeniu. Woda jest zdatna do kąpieli.