Unitral , Mielno

WakePark in Koszalin

Znakomita rozrywka

Wakeboarding – sport wodny, młodsza, zmodernizowana odmiana nart wodnych, powstała z połączenia snowboardingu oraz surfingu.

Polega na płynięciu na powierzchni wody za pomocą specjalnej deski wakeboardingowej, trzymając się liny zaczepionej do łodzi lub do specjalnego wyciągu. Utrzymanie się na desce gwarantuje wyciąg linowy, dwusłupowy. Wyciąg zapewnia możliwość bezustannego pływania oraz wykonywania ewolucji na specjalnych przeszkodach.

Informacje

Dlaczego wyciąg dwusłupowy ?

Pojawienie się systemu wyciągów 2.0 zrewolucjonizowało tę dyscyplinę i przyczynia się do popularyzacji jak i podnoszenia poziomu w wakeboardzie. Dzięki unikalnej i kompaktowej konstrukcji wyciągi oparte o system dwusłupowy stały się bardziej przyjazne i dostępne dla szerszej grupy zainteresowanych. Zastosowanie wyciągu dwusłupowego pozwala poczynić szybsze i bardziej widoczne postępy w przypadku osób początkujących jak i doświadczonych wakeboarderów chcących doskonalić swoje umiejętności.

Możliwości, które daje system wyciągu dwusłupowego:

  • Indywidualne podejście do osoby uczącej się (start , prędkość dostosowana do umiejętności uczestnika)
  • Wyciąg zapewnia ciągłą nieprzerywaną jazdę – co oznacza, że nie ma potrzeby puszczania uchwytu lub zatrzymywania się po jednym wykonanym okrążeniu
  • W razie przewrotki osoby rozpoczynającej naukę czy ridera, który ćwiczy ewolucje, wyciąg zostaje zatrzymany i operator cofa drążek liny wyciągu do pływającego. Nie ma potrzeby wyjścia z wody, czy czekania aż uzbiera się większa ilość osób, których ma zabrać motorówka. Dzięki takiemu zastosowaniu pływanie jest dużo bardziej efektywne, co bezpośrednio przekłada  się na szybszy progres i dużo większą przyjemność.
  • Obsługa wyciągów wielosłupowych, nie jest w stanie udzielić instrukcji wszystkim pływających, zazwyczaj osoba dostaje sprzęt i musi sobie radzić, przez to proces nauki jest wielokrotnie dłuższy. Jedna przewrotka przy starcie – koniec zabawy, należy udać się na koniec kolejki. Bez wykupienia indywidualnego szkolenia, fun staję się mniejszy. Kto spróbował, może ocenić.
  • Wykonywanie i ćwiczenie ewolucji dla średniozaawansowanych i zaawansowanych wakeboardzistów jest dużo przyjemniejsze i prostsze. Twoje tricki będą wyższe i bardziej stylowe niż na wyciągu wielosłupowym lub za motorówką. Nie wyjdzie Ci? Nic się nie stało. Po 10 sekundach od przewrotki startujesz na nowo i próbujesz jeszcze raz.

Rozwój dyscypliny

Wakeboarding jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów wodnych na świecie. Zaplanowany jest intensywny sezon zawodów oraz imprez organizowanych na terenie całej Polski. Wakeboard został zakwalifikowany jako jeden z ośmiu sportów, które mają szansę dołączyć do dyscyplin rozgrywanych na Igrzyskach Olimpijskich.

Zalety

Sport dla każdego! Dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze.  Proces nauki jest bardzo łatwy i bezpieczny, co sprawia, że każda aktywna osoba może czerpać wielką przyjemność ze ślizgania się po powierzchni wody, którą gwarantuje wakeboarding. Wyciąg jest doskonałą atrakcją na lato w mieście, rozgrywania zawodów, pokazów itp. Przyciąga turystów, uatrakcyjnia wolny czas mieszkańcom, zaszczepia pasje wśród młodzieży. Idealna alternatywa na bezwietrzne dni dla kitesurferów, windsurferów oraz każdego kto zamiast siedzieć na plaży woli poczuć trochę adrenaliny!


Przyjazny dla środowiska. Wyciąg wyposażony jest w silnik elektryczny, który nie emituje żadnych spalin oraz jest bardzo cichy. Dzięki użytkownikom wakeparku, którzy poruszając się po powierzchni wody, jednocześnie ją natleniają, sprawiając, że jej jakość zostaje znacznie poprawiona.

02 Februar 23
03 Februar 23
Verfügberkeit prüfen
Alle Angebote

VERFÜGBARKEIT PRÜFEN Online Buchung

Bei der Buchung über die Website erhalten Sie eine niedriegste Preisgarantie!
02 Februar 23
03 Februar 23
Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen