Hotel Medical SPA Unitral – lokalizacja

  • Nie ma znaczenia, jak daleko mieszkasz! Hotel SPA Unitral mieści się w centrum Mielna, niedaleko piaszczystej plaży Morza Bałtyckiego. Położenie obiektu w bliskim sąsiedztwie portów lotniczych i morskich sprawia, że podróż nad morze staje się przyjemna, a przede wszystkim krótsza. Porty te mają dogodne połączenie transportowe z pobliskim Koszalinem. Ponadto w indywidualnych przypadkach jesteśmy gotowi zapewnić odpowiedni transport do i z naszego hotelu.

     

    Zapraszamy na Day SPA, weekend SPA oraz na dłuższe wakacje – niezmiernie miło będzie nam gościć Państwa w naszym hotelu.

  • Gmina Mielno położona jest na środkowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, zajmując 25 km brzegu morskiego. Mielno i okolice należą do najatrakcyjniejszych terenów na polskim Wybrzeżu, zarówno pod względem turystycznym, jak i środowiska przyrodniczego. Oprócz walorów przyrodniczych, rekreacyjnych i wypoczynkowych gminę charakteryzuje klimat morski – powietrze nasycone jest jodem i solą. Przez teren gminy wiodą wodne, piesze i rowerowe szlaki turystyczne. Nasycone minerałami powietrze, czysty pas wybrzeża, duże obszary leśne, atrakcyjne szlaki turystyczne oraz specyficzny mikroklimat to niewątpliwie wielkie atuty gminy Mielno. Latem na terenie gminy odbywają się liczne imprezy artystyczne, sportowe i rekreacyjne. Stolicą gminy jest Mielno, które leży 12 km od Koszalina. Największą atrakcją Mielna jest czysta i strzeżona plaża, wokół której znajdują się kawiarnie, restauracje, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe. Wzdłuż plaży można spacerować promenadą spacerową. W Mielnie na turystów czeka wiele atrakcji: dla odważnych i żądnych przygód - skoki na bungee, dla dzieci wesołe miasteczko i uliczne zwierzyńce, a dla każdego - jazda konna.

  • Przez cały rok na terenie gminy Mielno organizowane są interesujące wydarzenia artystyczne, kulturalne i sportowe. Najwięcej jest imprez plenerowych, które tradycyjnie odbywają się latem w ramach „Mieleńskiego Lata Artystycznego”. Ciekawy kalendarz imprez rozpoczyna się już w lutym, kiedy to do Mielna zjeżdżają morsy na Międzynarodowy Zlot Morsów. Są to osoby, które wolą kąpać się w morzu zimą niż latem, a Mielno stanowi zimową stolicę wszystkich morsów. Ponadto przez całą zimę w każdą niedzielę liczna grupa mieszkańców, punktualnie w samo południe gromadnie kąpie się w morzu.