Unitral , Mielno

Basen Solankowy

Pierwszy w Polsce

Największy w Polsce basen solankowy został już oficjalnie otwarty w miniony weekend w Mielnie. Jego zasolenie jest niemal identyczne jak to z Morza Martwego. Inwestycja kosztowała kilka milionów złotych. Wśród gości był m.in. popularny aktor Artur Barciś    

To pierwszy w Polsce basen z klimatem Morza Martwego. Znajduje się w mieleńskim hotelu Unitral. Na otwarcie tutejszego SPA przyjechali goście z całej Polski, a wśród nich m.in.gwiazdy z aktorem Ar­turem Barcisiem i aktorką Jo­anną Jabłczyńską na czele.
- Systematycznie rozwi­jamy naszą ofertę hotelową - opowiada Bolesław Kra­wiec, prezes Medical Spa Sa­natorium Unitral, do której należy cały kompleks od­nowy biologicznej.
- Natu­ralnym krokiem w tym roz­woju było przygotowanie szerokiej oferty usług SPA & Wellness na światowym po­ziomie. Nowa oferta hotelu Unitral opiera się o sól odparowy­waną z wód Morza Mar­twego. Sprowadziliśmy prosto z Jordanii 15 ton spe­cjalnej soli - mówi prezes Krawiec. - W tej chwili woda w naszym basenie solan­kowym ma skład niemal identyczny z wodą z Morza Martwego. Jej zasolenie sięga 15 procent.  

Tak duży basen solankowy to największy obiekt w Polsce i jeden z największych w Eu­ropie. Jednak oferta mieleńskiego hotelu Unitral nie ogranicza się jedynie do kąpieli w basenie. To również imponujący kompleks saun i łaźni oraz szereg zabiegów w gabinetach masażu opartych na najlepszych tradycjach i praktykach kultur Indii, Bli­skiego Wschodu czy staro­żytnego Rzymu.

- Warto pamiętać, iż ofe­rujemy bardzo bogaty pro­gram odnowy biologicznej w bardzo atrakcyjnych ce­nach - dodaje prezes. - Za­leży nam, by z naszej oferty korzystali mieszkańcy Ko­szalina i okolic. To dla nich przygotowaliśmy ofertę Day SPA oraz weekendowe po­byty.


   Nowy obiekt budowany był przez 2 lata. Jedynie osiem procent całej inwe­stycji wsparte zostało pienię­dzmi z funduszy unijnych. Spa zajmuje 1.600 metrów kwadratowych powierzchni.
   Sam hotel Unitral powiększył się o 49 nowych pokoi w standardzie 4 gwiazdek. Otwarcie obiektu, na które przyjechali także przedsta­wiciele władz Mielna i Ko­szalina, było również nieco­dzienną okazją, by na własne oczy zobaczyć większość odbywających się w gabinetach zabiegów. Ogromnym zain­teresowaniem cieszył się m.in. pokaz zabiegu Hammam, czyli masaż ciepłą pianą na kamiennym podgrzewanym łożu oraz ajurwedyjska shirodhara -lanie oleju na tzw. trzecie oko.

www.gk24.pl Głos Koszaliński sobota-niedziela 7-8 lipca 2012 r.

27 Lut 21
28 Lut 21
rezerwuj online
pakiety pobytowe

Zarezerwuj pobyt Online

Rezerwując przez stronę otrzymasz gwarancję najniższej ceny!
27 Lut 21
28 Lut 21
newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij