Unitral , Mielno

Basen Solankowy

Pierwszy w Polsce

Największy w Polsce basen solankowy został już oficjalnie otwarty w miniony weekend w Mielnie. Jego zasolenie jest niemal identyczne jak to z Morza Martwego. Inwestycja kosztowała kilka milionów złotych. Wśród gości był m.in. popularny aktor Artur Barciś    

To pierwszy w Polsce basen z klimatem Morza Martwego. Znajduje się w mieleńskim hotelu Unitral. Na otwarcie tutejszego SPA przyjechali goście z całej Polski, a wśród nich m.in.gwiazdy z aktorem Ar­turem Barcisiem i aktorką Jo­anną Jabłczyńską na czele.
- Systematycznie rozwi­jamy naszą ofertę hotelową - opowiada Bolesław Kra­wiec, prezes Medical Spa Sa­natorium Unitral, do której należy cały kompleks od­nowy biologicznej.
- Natu­ralnym krokiem w tym roz­woju było przygotowanie szerokiej oferty usług SPA & Wellness na światowym po­ziomie. Nowa oferta hotelu Unitral opiera się o sól odparowy­waną z wód Morza Mar­twego. Sprowadziliśmy prosto z Jordanii 15 ton spe­cjalnej soli - mówi prezes Krawiec. - W tej chwili woda w naszym basenie solan­kowym ma skład niemal identyczny z wodą z Morza Martwego. Jej zasolenie sięga 15 procent.  

Tak duży basen solankowy to największy obiekt w Polsce i jeden z największych w Eu­ropie. Jednak oferta mieleńskiego hotelu Unitral nie ogranicza się jedynie do kąpieli w basenie. To również imponujący kompleks saun i łaźni oraz szereg zabiegów w gabinetach masażu opartych na najlepszych tradycjach i praktykach kultur Indii, Bli­skiego Wschodu czy staro­żytnego Rzymu.

- Warto pamiętać, iż ofe­rujemy bardzo bogaty pro­gram odnowy biologicznej w bardzo atrakcyjnych ce­nach - dodaje prezes. - Za­leży nam, by z naszej oferty korzystali mieszkańcy Ko­szalina i okolic. To dla nich przygotowaliśmy ofertę Day SPA oraz weekendowe po­byty.


   Nowy obiekt budowany był przez 2 lata. Jedynie osiem procent całej inwe­stycji wsparte zostało pienię­dzmi z funduszy unijnych. Spa zajmuje 1.600 metrów kwadratowych powierzchni.
   Sam hotel Unitral powiększył się o 49 nowych pokoi w standardzie 4 gwiazdek. Otwarcie obiektu, na które przyjechali także przedsta­wiciele władz Mielna i Ko­szalina, było również nieco­dzienną okazją, by na własne oczy zobaczyć większość odbywających się w gabinetach zabiegów. Ogromnym zain­teresowaniem cieszył się m.in. pokaz zabiegu Hammam, czyli masaż ciepłą pianą na kamiennym podgrzewanym łożu oraz ajurwedyjska shirodhara -lanie oleju na tzw. trzecie oko.

www.gk24.pl Głos Koszaliński sobota-niedziela 7-8 lipca 2012 r.

Zarezerwuj pobyt Online

Rezerwując przez stronę otrzymasz gwarancję najniższej ceny!
20 Sty 20
21 Sty 20
newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij