Imprezy w regionie

Przez cały rok na terenie gminy Mielno organizowane są interesujące wydarzenia artystyczne, kulturalne i sportowe. Najwięcej jest imprez plenerowych, które tradycyjnie odbywają się latem w ramach „Mieleńskiego Lata Artystycznego”. Ciekawy kalendarz imprez rozpoczyna się już w lutym, kiedy to do Mielna zjeżdżają morsy na Międzynarodowy Zlot Morsów. Są to osoby, które wolą kąpać się w morzu zimą niż latem, a Mielno stanowi zimową stolicę wszystkich morsów. Ponadto przez całą zimę w każdą niedzielę liczna grupa mieszkańców, punktualnie w samo południe gromadnie kąpie się w morzu.

 

W Mielnie swoją siedzibę ma jeden z najstarszych w Polsce klubów jachtowych – Klub Morski Tramp, który od czerwca do września organizuje wiele imprez żeglarskich. W pobliskich Chłopach Stowarzyszenie „16-ty Południk” organizuje spotkania kultywujące stare zwyczaje rybackie i wyśmienitą kuchnię morską.

 

Przez całe wakacje Mieleńskie Lato Artystyczne zaprasza na różne imprezy tematyczne: Latin Fiesta, Weekend Góralski, Morski czy Hawajski. To tylko niektóre propozycje, które sprawiają, że gminę Mielno coraz częściej odwiedzają gwiazdy muzyki, filmu i kabaretu.

 

Na mieleńskich plażach natknąć się można na niespotykane nigdzie indziej pirackie Neptunalia. Plaże naszej gminy to również najbardziej popularne miejsce dla latających lampionów, które rozświetlają niebo nad Bałtykiem praktycznie w każdy wakacyjny wieczór, po zachodzie słońca.

 

Najbardziej oryginalną imprezą kulinarną lata w Polsce są niewątpliwie Mistrzostwa Świata w Gotowaniu Na Byle Czym. To świetna okazja aby spróbować specjałów szefów kuchni z najlepszych restauracji i hoteli w regionie.