Unitral , Mielno

Imprezy w regionie

Morsowanie w Bałtyku

Przez cały rok na terenie gminy Mielno organizowane są interesujące wydarzenia artystyczne, kulturalne i sportowe. Najwięcej jest imprez plenerowych, które tradycyjnie odbywają się latem w ramach „Mieleńskiego Lata Artystycznego”.

Ciekawy kalendarz imprez rozpoczyna się już w lutym, kiedy to do Mielna zjeżdżają morsy na Międzynarodowy Zlot Morsów. Są to osoby, które wolą kąpać się w morzu zimą niż latem, a Mielno stanowi zimową stolicę wszystkich morsów. Ponadto przez całą zimę w każdą niedzielę liczna grupa mieszkańców, punktualnie w samo południe gromadnie kąpie się w morzu.

 

Imprezy żeglarskie

W Mielnie swoją siedzibę ma jeden z najstarszych w Polsce klubów jachtowych – Klub Morski Tramp, który od czerwca do września organizuje wiele imprez żeglarskich. W pobliskich Chłopach Stowarzyszenie „16-ty Południk” organizuje spotkania kultywujące stare zwyczaje rybackie i wyśmienitą kuchnię morską.

Imprezy tematyczne

Przez całe wakacje Mieleńskie Lato Artystyczne zaprasza na różne imprezy tematyczne: Latin Fiesta, Weekend Góralski, Morski czy Hawajski. To tylko niektóre propozycje, które sprawiają, że gminę Mielno coraz częściej odwiedzają gwiazdy muzyki, filmu i kabaretu.

Pirackie Neptunalia

Na mieleńskich plażach natknąć się można na niespotykane nigdzie indziej pirackie Neptunalia. Plaże naszej gminy to również najbardziej popularne miejsce dla latających lampionów, które rozświetlają niebo nad Bałtykiem praktycznie w każdy wakacyjny wieczór, po zachodzie słońca.

Imprezy kulinarne

Najbardziej oryginalną imprezą kulinarną lata w Polsce są niewątpliwie Mistrzostwa Świata w Gotowaniu Na Byle Czym. To świetna okazja aby spróbować specjałów szefów kuchni z najlepszych restauracji i hoteli w regionie. 

23 Kwi 21
24 Kwi 21
rezerwuj online
pakiety pobytowe

Zarezerwuj pobyt Online

Rezerwując przez stronę otrzymasz gwarancję najniższej ceny!
23 Kwi 21
24 Kwi 21
newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij