Unitral , Mielno

Akupunktura

Profesjonalny gabinet akupunktury

Profesjonalny gabinet akupunktury, prowadzony przez Panią Alinę Jelińska-Courtioux, która ukończyła czteroletnią szkołę tradycyjnej akupunktury chińskiej w Paryżu (Institut d'Énergétique et Acupuncture Traditionnelles Chinoises) oraz przeszła szkolenia w Polsce i Anglii. W latach 2016-2017 prowadziła praktyczne zajęcia z akupunktury tradycyjnej w jednej ze szkół akupunktury w Paryżu. Aktualnie praktykuje w Polsce. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Chińskiej oraz FFETC (Federation d’Energetique Traditionelle Chinoise).

Środy z akupunkturą

Zapraszamy na środy z akupunkturą w Hotelu Unitral.

 • TRADYCYJNA AKUPUNKTURA CHIŃSKA - /50min/ - 170zł
 • AKULIFTING ZŁOTYMI IGŁAMI - /70min/ - 220zł
 • AKUPUNKTURA NA CELLULIT- /70min/ - 220zł

TRADYCYJNA AKUPUNKTURA CHIŃSKA

Tradycyjna akupunktura chińska to tak zwana „sztuka igieł i ognia”. To terapia cienkimi metalowymi igłami akupunkturowymi oraz  moksą. Według tradycyjnej medycyny chińskiej nasze zdrowie zależy od swobodnego przepływu energii witalnej Qi w naszym ciele. Kiedy ten przepływ Qi jest z różnych przyczyn zaburzony, mogą pojawić się wszelkie schorzenia czy bóle. Tradycyjna akupunktura polega na rozpoznaniu dysharmonii energetycznej w ciele człowieka i usunięciu lub zahamowaniu jej przyczyn, a co za tym idzie – objawów.

Po szczegółowym wywiadzie, badaniu z pulsu i obserwacji ciała, twarzy i języka, zostają dobierane punkty akupunkturowe, które następnie są stymulowane cienkimi, sterylnymi igłami i/lub rozgrzaną moksą. Dzięki temu aktywują się naturalne mechanizmy regeneracyjne i samouzdrawiania, w które wyposażony jest ludzki organizm.

Główne wskazania do akupunktury

Akupunktura jest uznaną metodą leczniczą i posiada bardzo szeroki zakres wskazań. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała szczegółową listę schorzeń, w leczeniu których akupunktura udowodniła swoją skuteczność. Najważniejsze z nich to:

 • Choroby neurologiczne i ortopedyczne:

  - bóle głowy, migrena
  - neuralgia nerwu trójdzielnego
  - porażenie obwodowe nerwu twarzowego 
  - niedowłady po udarach mózgu 
  - neurologiczne zaburzenia czynności pęcherza moczowego
  - moczenie nocne
  - kręcz karku
  - łokieć tenisisty
  - zespół bolesnego barku 
  - rwa kulszowa
  - reumatoidalne zapalenie stawów 
  - kurcz pisarski
  - bóle mięśni i stawów

 • Choroby żołądka i jelit: 

  - ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka
  - nadkwaśny nieżyt żołądka 
  - choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  - biegunki
  - zaparcia
  - niestrawność

 • Drogi oddechowe:

  - zapalenie zatok
  - zapalenie nosa
  - zapalenie migdałków podniebiennych 
  - choroba Meniere'a
  - choroba przeziębieniowa
  - zapalenie oskrzeli
  - dychawica oskrzelowa

 • Położnictwo i ginekologia:

  - problemy z zajściem w ciążę
  - nieregularne krwawienia miesięczne, bolesne miesiączki, ZNP 
  - endometrioza
  - objawy zespołu klimakterycznego, osteoporoza
  - przewlekłe stany zapalne narządu rodnego (PID)
  - zespól klimakteryczny
  - brak pokarmu po porodzie

 • Urologia:

  - przerost gruczołu krokowego (początkowa faza)
  - nietrzymanie moczu (początkowa faza)
  - przewlekłe stany zapalne pęcherza i nerek
  - kamica nerkowa

 • Medycyna sportowa:

  - urazy sportowe (naderwanie mięśni i ścięgien, nadwichnięcia stawów, dystorsje)
  - trema przedstartowa

 • Wychodzenie z nałogów, choroby oczu, choroby jamy ustnej, choroby układu krążenia, anemia, zmęczenie, depresja, regeneracja nawet starych blizn…

Przeciwwskazania do nakłuwania:

 • uogólnione choroby skórne, szczególnie ze zmianami infekcyjnymi
 • hemofilia
 • choroba Werlhoffa (małopłytkowość samoistna)
 • osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca
 • znaczne wyniszczenie organizmu
 • wiek niemowlęcy
 • choroby układu oddechowego i krążenia w okresie dekompensacji
 • czynna gruźlica, sarkoidoza

 

AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA

AKULIFTING ZŁOTYMI IGŁAMI 

To naturalny zabieg odmładzający i liftingujący, który poprawia zdrowie i witalność skóry twarzy. Stosowana na Dalekim Wschodzie od tysięcy lat, akupunktura kosmetyczna:

 • redukuje głębokie zmarszczki
 • wygładza drobne zmarszczki
 • poprawia owal twarzy
 • uelastycznia mięśnie twarzy
 • ujędrnia i nawilża skórę oraz poprawia jej koloryt
 • usuwa worki i cienie pod oczami
 • zapobiega opadaniu powiek i skóry
 • usuwa przebarwienia skóry
 • stymuluje naturalną produkcję kolagenu

Sesja trwa 70 min i rozpoczyna się wywiadem przeprowadzonym z klientką lub klientem. Sam zabieg zaczyna się 15-minutowym liftingującym i głęboko relaksującym masażem silikonową bańką chińską. Już sam ten masaż wpływa na redukcję zmarszczek, poprawia ukrwienie skóry i stymuluje produkcję kolagenu, a zastosowany przy nim olejek kokosowy odżywia i odmładza skórę. Następnie twarz jest przemywana 100% naturalną wodą różaną, która oczyszcza, pielęgnuje i poprawia napięcie skóry. Po aplikacji toniku w skórę twarzy wbijane są cieniutkie złote igiełki, które uaktywniają punkty akupunkturowe. Dzięki temu zostaje uruchomiony naturalny mechanizm regeneracji skóry, mięśnie stają się bardziej elastyczne, a skóra jędrniejsza. Po 30 minutach igły są wyjmowane.

Zabieg kończy się 10-minutowym masażem metodą Gua Shą z żadu nefrytowego. Taki masaż dodatkowo oczyszcza skórę z toksyn, poprawia krążenie, redukuje zmarszczki, zmniejsza opuchliznę twarzy i cienie pod oczami. 

Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Dla bardziej widocznych efektów zaleca się natomiast serię od 3 do 10 zabiegów, w częstotliwości od 2 do 4 spotkań w tygodniu. 

AKUPUNKTURA NA CELLULIT

Akupunktura wpływa na poprawę funkcji przemiany materii i oczyszcza organizm z toksyn, które gromadzą się w komórkach tłuszczowych. W miejscach wystąpienia cellulitu nakłutych cienkimi igłami poprawia się krążenie krwi i limfy, co sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta. Zabieg trwa 70 minut, zaczyna się wywiadem, następnie nakłuwane są uda i pośladki, a igły są co chwilę ręcznie stymulowane. Na końcu wykonywany jest masaż silikonową bańką chińską.

REGENERACJA BLIZN

Każda, nawet stara blizna stanowi mur dla swobodnego przepływu witalnej energii Qi w kanałach energetycznych (meridianach), który jest istotny dla utrzymania zdrowia. Dlatego ważne jest „odbliźnianie”, czyli odnowienie zaburzonego przepływu energii. Zabieg jest przede wszystkim leczniczy, a efekt estetyczny jest wspaniałym bonusem – blizna jest elastyczniejsza, lepiej zagojona i mniej widoczna.

Alina Jelińska-Courtioux ukończyła czteroletnią szkołę tradycyjnej akupunktury chińskiej w Paryżu (Institut d'Énergétique et Acupuncture Traditionnelles Chinoises) oraz przeszła szkolenia w Polsce i Anglii. W latach 2016-2017 prowadziła praktyczne zajęcia z akupunktury tradycyjnej w jednej ze szkół akupunktury w Paryżu. Aktualnie praktykuje w Polsce. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Chińskiej oraz FFETC (Federation d’Energetique Traditionelle Chinoise).


Wizyta wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu telefonicznie lub mailem:

 • Rehabilitacja: +4894 3168 300 / rehab.recepcja@unitral.pl
 • SPA: +4894 3168 370 / spa.recepcja@unitral.pl
23 Kwi 21
24 Kwi 21
rezerwuj online
pakiety pobytowe

Zarezerwuj pobyt Online

Rezerwując przez stronę otrzymasz gwarancję najniższej ceny!
23 Kwi 21
24 Kwi 21
newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij