Unitral , Mielno

Akupunktura

Profesjonalny gabinet akupunktury

Profesjonalny gabinet akupunktury, prowadzony przez Panią Alinę Jelińska-Courtioux, która ukończyła czteroletnią szkołę tradycyjnej akupunktury chińskiej w Paryżu (Institut d'Énergétique et Acupuncture Traditionnelles Chinoises) oraz przeszła szkolenia w Polsce i Anglii. W latach 2016-2017 prowadziła praktyczne zajęcia z akupunktury tradycyjnej w jednej ze szkół akupunktury w Paryżu. Aktualnie praktykuje w Polsce. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Chińskiej oraz FFETC (Federation d’Energetique Traditionelle Chinoise).

Środy z akupunkturą

Zapraszamy na środy z akupunkturą w Hotelu Unitral.

 • TRADYCYJNA AKUPUNKTURA CHIŃSKA - /50min/ - 170zł
 • AKULIFTING ZŁOTYMI IGŁAMI - /70min/ - 220zł
 • AKUPUNKTURA NA CELLULIT- /70min/ - 220zł

TRADYCYJNA AKUPUNKTURA CHIŃSKA

Tradycyjna akupunktura chińska to tak zwana „sztuka igieł i ognia”. To terapia cienkimi metalowymi igłami akupunkturowymi oraz  moksą. Według tradycyjnej medycyny chińskiej nasze zdrowie zależy od swobodnego przepływu energii witalnej Qi w naszym ciele. Kiedy ten przepływ Qi jest z różnych przyczyn zaburzony, mogą pojawić się wszelkie schorzenia czy bóle. Tradycyjna akupunktura polega na rozpoznaniu dysharmonii energetycznej w ciele człowieka i usunięciu lub zahamowaniu jej przyczyn, a co za tym idzie – objawów.

Po szczegółowym wywiadzie, badaniu z pulsu i obserwacji ciała, twarzy i języka, zostają dobierane punkty akupunkturowe, które następnie są stymulowane cienkimi, sterylnymi igłami i/lub rozgrzaną moksą. Dzięki temu aktywują się naturalne mechanizmy regeneracyjne i samouzdrawiania, w które wyposażony jest ludzki organizm.

Główne wskazania do akupunktury

Akupunktura jest uznaną metodą leczniczą i posiada bardzo szeroki zakres wskazań. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała szczegółową listę schorzeń, w leczeniu których akupunktura udowodniła swoją skuteczność. Najważniejsze z nich to:

 • Choroby neurologiczne i ortopedyczne:

  - bóle głowy, migrena
  - neuralgia nerwu trójdzielnego
  - porażenie obwodowe nerwu twarzowego 
  - niedowłady po udarach mózgu 
  - neurologiczne zaburzenia czynności pęcherza moczowego
  - moczenie nocne
  - kręcz karku
  - łokieć tenisisty
  - zespół bolesnego barku 
  - rwa kulszowa
  - reumatoidalne zapalenie stawów 
  - kurcz pisarski
  - bóle mięśni i stawów

 • Choroby żołądka i jelit: 

  - ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka
  - nadkwaśny nieżyt żołądka 
  - choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  - biegunki
  - zaparcia
  - niestrawność

 • Drogi oddechowe:

  - zapalenie zatok
  - zapalenie nosa
  - zapalenie migdałków podniebiennych 
  - choroba Meniere'a
  - choroba przeziębieniowa
  - zapalenie oskrzeli
  - dychawica oskrzelowa

 • Położnictwo i ginekologia:

  - problemy z zajściem w ciążę
  - nieregularne krwawienia miesięczne, bolesne miesiączki, ZNP 
  - endometrioza
  - objawy zespołu klimakterycznego, osteoporoza
  - przewlekłe stany zapalne narządu rodnego (PID)
  - zespól klimakteryczny
  - brak pokarmu po porodzie

 • Urologia:

  - przerost gruczołu krokowego (początkowa faza)
  - nietrzymanie moczu (początkowa faza)
  - przewlekłe stany zapalne pęcherza i nerek
  - kamica nerkowa

 • Medycyna sportowa:

  - urazy sportowe (naderwanie mięśni i ścięgien, nadwichnięcia stawów, dystorsje)
  - trema przedstartowa

 • Wychodzenie z nałogów, choroby oczu, choroby jamy ustnej, choroby układu krążenia, anemia, zmęczenie, depresja, regeneracja nawet starych blizn…

Przeciwwskazania do nakłuwania:

 • uogólnione choroby skórne, szczególnie ze zmianami infekcyjnymi
 • hemofilia
 • choroba Werlhoffa (małopłytkowość samoistna)
 • osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca
 • znaczne wyniszczenie organizmu
 • wiek niemowlęcy
 • choroby układu oddechowego i krążenia w okresie dekompensacji
 • czynna gruźlica, sarkoidoza

 

AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA

AKULIFTING ZŁOTYMI IGŁAMI 

To naturalny zabieg odmładzający i liftingujący, który poprawia zdrowie i witalność skóry twarzy. Stosowana na Dalekim Wschodzie od tysięcy lat, akupunktura kosmetyczna:

 • redukuje głębokie zmarszczki
 • wygładza drobne zmarszczki
 • poprawia owal twarzy
 • uelastycznia mięśnie twarzy
 • ujędrnia i nawilża skórę oraz poprawia jej koloryt
 • usuwa worki i cienie pod oczami
 • zapobiega opadaniu powiek i skóry
 • usuwa przebarwienia skóry
 • stymuluje naturalną produkcję kolagenu

Sesja trwa 70 min i rozpoczyna się wywiadem przeprowadzonym z klientką lub klientem. Sam zabieg zaczyna się 15-minutowym liftingującym i głęboko relaksującym masażem silikonową bańką chińską. Już sam ten masaż wpływa na redukcję zmarszczek, poprawia ukrwienie skóry i stymuluje produkcję kolagenu, a zastosowany przy nim olejek kokosowy odżywia i odmładza skórę. Następnie twarz jest przemywana 100% naturalną wodą różaną, która oczyszcza, pielęgnuje i poprawia napięcie skóry. Po aplikacji toniku w skórę twarzy wbijane są cieniutkie złote igiełki, które uaktywniają punkty akupunkturowe. Dzięki temu zostaje uruchomiony naturalny mechanizm regeneracji skóry, mięśnie stają się bardziej elastyczne, a skóra jędrniejsza. Po 30 minutach igły są wyjmowane.

Zabieg kończy się 10-minutowym masażem metodą Gua Shą z żadu nefrytowego. Taki masaż dodatkowo oczyszcza skórę z toksyn, poprawia krążenie, redukuje zmarszczki, zmniejsza opuchliznę twarzy i cienie pod oczami. 

Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Dla bardziej widocznych efektów zaleca się natomiast serię od 3 do 10 zabiegów, w częstotliwości od 2 do 4 spotkań w tygodniu. 

AKUPUNKTURA NA CELLULIT

Akupunktura wpływa na poprawę funkcji przemiany materii i oczyszcza organizm z toksyn, które gromadzą się w komórkach tłuszczowych. W miejscach wystąpienia cellulitu nakłutych cienkimi igłami poprawia się krążenie krwi i limfy, co sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta. Zabieg trwa 70 minut, zaczyna się wywiadem, następnie nakłuwane są uda i pośladki, a igły są co chwilę ręcznie stymulowane. Na końcu wykonywany jest masaż silikonową bańką chińską.

REGENERACJA BLIZN

Każda, nawet stara blizna stanowi mur dla swobodnego przepływu witalnej energii Qi w kanałach energetycznych (meridianach), który jest istotny dla utrzymania zdrowia. Dlatego ważne jest „odbliźnianie”, czyli odnowienie zaburzonego przepływu energii. Zabieg jest przede wszystkim leczniczy, a efekt estetyczny jest wspaniałym bonusem – blizna jest elastyczniejsza, lepiej zagojona i mniej widoczna.

Alina Jelińska-Courtioux ukończyła czteroletnią szkołę tradycyjnej akupunktury chińskiej w Paryżu (Institut d'Énergétique et Acupuncture Traditionnelles Chinoises) oraz przeszła szkolenia w Polsce i Anglii. W latach 2016-2017 prowadziła praktyczne zajęcia z akupunktury tradycyjnej w jednej ze szkół akupunktury w Paryżu. Aktualnie praktykuje w Polsce. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Chińskiej oraz FFETC (Federation d’Energetique Traditionelle Chinoise).


Wizyta wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu telefonicznie lub mailem:

 • Rehabilitacja: +4894 3168 300 / rehab.recepcja@unitral.pl
 • SPA: +4894 3168 370 / spa.recepcja@unitral.pl

Zarezerwuj pobyt Online

Rezerwując przez stronę otrzymasz gwarancję najniższej ceny!
20 Sty 20
21 Sty 20
newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij